Europejski Dzień JęzykówW dniu 26.09.2023 r. z inicjatywy Komisji Języków Obcych w Zespole Szkół Nr 1, odbył się szkolny Dzień Języków Europejskich.
Podczas wydarzenia, na wszystkich uczniów w każdym z budynków czekały liczne niespodzianki. Na szkolnych korytarzach Zespołu Szkół Nr 1 uczniowie mogli znaleźć nie tylko kolorowe plansze dotyczące każdego z krajów europejskich, ale również mogli zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat wszystkich języków europejskich, oraz po zeskanowaniu kodu QR, posłuchać przykładowych fragmentów tekstu w każdym z tych języków. Ponadto, na uczniów czekały również karty z motywującymi i inspirującymi sentencjami w języku angielskim.

Podczas szkolnych zajęć języka angielskiego, uczniowie mogli wykonać zadania tematyczne związane z obchodzonym Europejskim Dniem Języków. Uczniowie musieli pobrać aplikację: APKA JĘZYKOWYCH WYZWAŃ TAJNEGO AGENTA 2023 i pod okiem nauczyciela języka angielskiego wykonywali zadania w języku angielskim, za które można było zdobyć łącznie 24 punkty. Zadania obejmowały zakres wiedzy językowej, kulturowej, artystycznej i turystycznej na temat krajów europejskich.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczniów był przygotowany QUIZ WIEDZY O JĘZYKACH EUROPEJSKICH. Uczniowie podczas przerw mogli zabawić się w językowego detektywa i rozwiązać przygotowany dla nich quiz ukryty pod kodami QR w formie puzzli.
12 kodów QR (puzzli) stanowiło 12 zagadek rozmieszczonych w najróżniejszych miejscach w szkole. Po zeskanowaniu kodów QR, pojawiało się pytanie, na które należało znaleźć prawidłową odpowiedź.
Uczniowie, którzy poprawnie odpowiedzieli na wszystkie pytania w quizie, w nagrodę za udział i zaangażowanie w grę, otrzymali imienny Certyfikat Niepytania na jednej, wybranej lekcji z języka angielskiego w semestrze pierwszym w roku szkolnym 2023/2024.
Wspólna zabawa z kodami QR oraz zaangażowanie uczniów w odnalezienie poprawnych odpowiedzi, a także ciekawość odkrywania informacji o językach europejskich sprawiły, że uczniowie całej społeczności szkolnej chętnie wzięli udział w przygotowanym wydarzeniu. Nauczycielem odpowiedzialnym za organizację wydarzenia była mgr Agnieszka Kopeć - Bogucka.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!