Bezpieczni w sieci

Cyfrowe kompetencje są jednymi z kluczowych umiejętności, potrzebnych do funkcjonowania w XXI wieku. Wyposażenie szkół w nowoczesny sprzęt pozwala uczniom i nauczycielom rozwijać swój warsztat cyfrowy. Działania w zakresie budowania kompetencji cyfrowych młodego pokolenia są kompleksowe.
Nasza szkoła została laureatem konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”! Wkrótce powstanie mobilna pracownia komputerowa wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą. Zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie, które ułatwi pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji.

Warunkiem uczestnictwa było zrealizowanie kursu pod hasłem: „Bezpieczni w sieci. Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy" oraz przygotowanie pracy konkursowej dotyczącej rodzajów cyberzagrożeń i sposobów ochrony przed niebezpiecznymi atakami w Internecie. Szczególne podziękowania za zaangażowanie należą się panu Włodzimierzowi Grabowskiemu oraz panu Tomaszowi Morawcowi i uczniom zaangażowanym w konkurs! Konkurs stanowił doskonałe narzędzie edukacyjne i udowodnił, że prawdziwą wartość stanowi wiedza i nabycie nowych kompetencji, które umożliwią młodzieży sprawną komunikację w cyfrowym świecie. Mogły w nim brać udział wszystkie szkoły w Polsce. Uczestnicy startowali w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę. Nasi uczniowie okazali się niezawodni!