Rozstrzygnięcie Konkursu Kostiumowego

Czas spędzony w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu umilają zabawy, konkursy i inne przyjemności organizowane dla uczniów. W dniu 23 listopada 2022 r. Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka wręczyła nagrody i dyplomy laureatom szkolnego, bibliotecznego Konkursu Kostiumowego „Zgadnij, z jakiej jestem książki?”.
Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji przez Technikum Nr 1 w Olkuszu - Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat bohaterów książek znajdujących się w bibliotece ZS Nr 1 w Olkuszu, promocja czytelnictwa i rozwijanie wyobraźni.

Podczas realizacji konkursu, który był projektem klasy 4 Fp – wych. Pani Sylwia Molik, uczniowie zapoznali się z nowościami książkowymi zakupionymi do szkolnej biblioteki i zaprezentowali się w strojach, które miały odzwierciedlać wybranego bohatera literackiego.
W zakątkach Szkoły i w bibliotece szkolnej zagościli więc królowe i królowie, księżniczki i książęta, rycerze, florystka, dama ze szmaragdem, elfy, leśne stworzenia i nadprzyrodzone postacie.

Uczniowie starali się wyrazem twarzy, gestem i pozą „oddać” charakter i osobowość wybranej postaci literackiej i upodobnić się do niej za pomocą stroju i rekwizytu.

Laureaci konkursu:
Kategoria dziewcząt
I miejsce – Julia Dybek 2 a
II miejsce – Alicja Kaleta 2 a
II miejsce ex aequo – Małgorzata Flacht 2 a i Emilia Chromy 2 a.

Kategoria chłopcy
I miejsce – Wiktor Waluga 4 Fp
II miejsce – Adrian Grabowski 4 Fp
III miejsce ex aequo – Kamil Dziubdziela 4 Fp i Kacper Tylec 4 Fp.

Konkurs został zrealizowany pod kierunkiem Pani Iwony Rams.