Klasa 1 e w PBW 1

W dniu 29.09.2022 r. uczniowie klasy 1 e, pod opieką Pań: Iwony Rams i Ewy Głąb, z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, uczestniczyli w warsztatach pod tytułem „Co nam daje czytanie?” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Filia w Olkuszu, w ramach realizacji przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” na zakup nowości wydawniczych.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

Zajęcia były prowadzone przez Panią Kierownik PBW Filia w Olkuszu Halinę Świtlicką oraz Panią Darię Wąs – pracownika tejże Biblioteki.
Czy wyobrażasz sobie życie bez czytania? Na to i inne pytania dotyczące czytelnictwa mieli okazję zastanowić się uczestnicy spotkania. Pogłębili także swoją wiedzę na temat wpływu czytania na życie człowieka. Czytanie daje wiele korzyści, m. in. rozwija lewą półkulę mózgu dominującą w dziedzinie języka i mowy, uczy koncentracji, uspokaja, poprawia pamięć, rozwija język i wyobraźnię, poszerza wiedzę, rozwija empatię, jest rozrywką i zabawą, daje mnóstwo przyjemności, jest modne i ułatwia nawiązywanie kontaktów towarzyskich.
Ponad to uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą akcji czytelniczych oraz rozwiązywali quiz czytelniczy.

Klasa 1 e w PBW 2  Klasa 1 e w PBW 3