Inspekcja Transportu Drogowego

W Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, zajęcia praktycznej nauki zawodu są ubogacone szkoleniami prowadzonymi przez zaproszonych w tym celu specjalistów oraz zewnętrzne, specjalistyczne instytucje. Przykładem jest zawód technik logistyk.
W dniu 25 listopada 2021 r. uczniowie klasy ID TL oraz II Dp, którzy kształcą się w zawodzie technik logistyk (specjalizacja ogólna oraz „logistyka w służbach mundurowych”), uczestniczyli w szkoleniu odnoszącym się do przepisów dotyczących przewozów drogowych, zadań wykonywanych przez inspektorów transportu drogowego, posiadanych przez nich uprawnień oraz sprzętu, w który wyposażeni są podczas działań kontrolnych.

Zajęcia z uczniami poprowadził Inspektor Jacek Kocjan z Inspekcji Transportu Drogowego delegatury Chrzanów. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak należy przewozić ładunki, jak powinny być oznakowane oraz jakie sankcje grożą za nieprzestrzeganie regulaminów przewozów.
Zajęcia stały się dla uczniów możliwością poszerzenia swojej wiedzy od strony praktycznej, wzbudzając wśród nich duże zainteresowanie.
Spotkanie zorganizowała Pani Anna Habrzyk.
Dziękujemy za spotkanie!

Inspekcja Transportu Drogowego 1 Inspekcja Transportu Drogowego 2