Wycieczka zawodowa chłodników 1

15.10.2021 r. klasa III Fp Technikum chłodnictwa i klimatyzacji brała udział w wizycie zawodoznawczej w Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękini. Celem wycieczki było doskonalenie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu tematycznego związanego z nauczanym zawodem. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Laboratorium Edukacyjno-Badawcze Odnawialnych Źródeł Energii i Poszanowania Energii AGH oraz zapoznać się z najnowszymi badaniami i rozwiązaniami technologicznymi w tym zakresie.

W Centrum prowadzone są zajęcia dydaktyczne i praktyczne z wykorzystaniem specjalistycznego wyposażenia aparaturowego. Uczniowie poznali więc bliżej następujące instalacje dydaktyczne:
• instalację grzewczą,
• stanowiska pomp ciepła i kolektorów słonecznych,
• instalację rekuperacji i wentylacji,
• stanowiska badania oraz montażu ogniw fotowoltaicznych,
• turbinę wiatrową ze stacją pomiarową,
• stanowisko układów hybrydowych słoneczno–wiatrowych,
• stanowisko edukacyjne dla pracowni OZE z modelami urządzeń.
Zdobyte informacje i umiejętności obejmowały zagadnienia zawarte w podstawie programowej, ale także te wykraczające poza podstawę i stanowiące doskonałe źródło rozwoju zainteresowań oraz motywowania do dalszego samokształcenia młodzieży.

Wycieczka zawodowa chłodników 2